Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

ZÁPAS S KANADOU DOŠEL AŽ DO PRODLOUŽENÍ. HOSTÉ V NĚM ROZHODLI V PRVNÍ MINUTĚ

04.01.2020 | Marek Moll

Dlouho očekávyný zápas z kanadským týmem Crestwood Mustangs Černí Vlci v druhé půli otočili a dotáhli rozdíl tří branek. V prodloužení ale byly hosté jistější a potrestali naši chybu vítězným golem.

V pátek 03. ledna odpoledne dorazilo na zimní stadion v Rožnově pod Radhoštěm více než 250 lidí, aby shlédli dlouho plánované a očekávané utkání mezi domácími dorostenci Černých Vlků a Středoškolským kanadským týmem Crestwood Mustangs z Peterborough.
Obě mužstva nejdříve nastoupila na čtvrthodinové rozbruslení. Ve 14 hod pak začal malý slavnostní ceremoniál, kdy se oba týmy včetně koučů a asistentů seřadily proti sobě na modrých lajnách a na led vsoupil krojovaný průvod (Pepa Goláň s manželkou a dětmi a malá slečna Kyselková), který hosty (18+) uvítal více než tradičním provedením a proviantem (chléb, sůl, slivovička). Před zraky všech přítomných to ale hosté z kanady zvládli na 1* a ukázali, že jsou připraveni nejen na zápas v hokeji.
Následoval poslech kanadské a pak i české národní hymny. Posledním vyvrcholením slavnostního aktu bylo vhození úvodního buly místostarostou Rožnova p.R. Janem Kučerou, který naše pozvání přijal a pak už následovalo samotné utkání.
Prvotní optimismus plynoucí ze zpráv, že předchozí 3 utkání (s Orlovou, FM a NJ) hosté prohráli zchladil náš vlažný nástup a po sedmi minutách i první inkasovaný gol od útočníka Bena Gillise, kterému asistoval další útočník Colby Nottingham. 0:1. Naši borci pokračovali v hledání cesty, jak na neznámý styl hry vyzrát, ale minimálně do poloviny zápasu se jim to moc nedařilo. Ačkoliv jsme už do konce první části neinkasovali, moc to na úspěšnou exhibici nevypadalo, mimo jiné i pro 3 nevyužité přesilovky v jejích posldních 5 minutách (z toho minutu dvacet dokonce 5 na 3).
Druhé dějství už ale bylo pro diváky mnohem zajímavější. Do 38. minuty sice pokračovala úspěšná taktika kanaďanů a naše hledání receptu na ně, když nám ve 26.minutě po asistenci Cama Smithe, Wyatta Wigginse (syna kanadského kouče) vstřeli další gol Mitchel Booth a o 10 minut později zvýšila na 0:3 dvojice Wyatt Wigginse a Tanner Barbeau, ale pak už začali úřadovat domácí. 3 mimuty před koncem druhé části snížil na 1:3 Radek Miklas po nahrávce Patrika Šimíčka a krom významného optimistického signálu směrem k divákům tak zpříjemnili trenerům a hráčům odchod do šaten.
Úvod poslední části naši  borci zvládli na výbornou a předurčili tak drama až do konce zápasu. Minutu po začátku třetiny zafungovala spolupráce Radka MIklase a Petra Kelnara, který snížil na 2:3 a zařídil tak pro tým Černých vlků nejen snížení na jednobrankový rozdíl ale i silnou akustickou podporu přítomného publika. Jak významný to byl počin se ukázalo o 3 minuty později, kdy domácí diváky odměnila za jejich projev dvojice Radek Miklas a Martin Dořičák, kteří zařídili vyrovnání skore na 3:3. Začal se hrát opravdu pohledný hokej, kdy hosté ukazovali jak jsou silní v rychlosti a v přehledu na hřišti a naši zase svou vůli vyhrávat souboje a jak se obětavě pokládají do střel a nahrávek. Tento souboj už ale do konce třetiny přinesl "jen" nervový a le jinak super zážitek pro obecenstvo, gol ale žádný.
Jelikož jsme (pořadatelé) na tuto varinatu výsledku nebyli připraveni, nabídli jsme mustangům výběr z nájezdů (ne které jsme zvyklí) a z prodloužení (které hrají pro změnu v kanadě). Hosté své právo volby využili a rozhodli o prodloužení, navíc v počtu 3 na 3. Netrvalo to ani minutu od zahájení nastavení a trojice Wyatt Wiggins, Cole Pottle a Tanner Barbeau naplno zúročili své zkušenosti s tímto stylem hry a po naší chybě v rozehrávce vstřelil posledně jmenovaný vítězný gol Mustangů.
Navzdory konečnému výsledku to pro všechny přítomné byl určitě mimořádný zážitek a nejinak tomu bylo i v následném pozápasovém setkání domácích a hostů v klubovně vlků, kde jsme severoameričany jaksepatří pohostili, probrali s nimi nejen hokej a po hodině a půl se srdečně rozloučili.
Díky Vám všem, kteří jste nás přišli podpořit a budeme se těšit na setkání při dalších podobných příležitostech.